اعتصاب غذای اسماعیل گرگیج, زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین

روز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۸, اسماعیل گرگیج, زندانی سیاسی اهل استان سیستان و بلوچستان, محبوس در اندرزگاه ۸ زندان اوین که در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس ۴ سال و ۹ ماهه خود می باشد در اعتراض به عدم انتقال وی به یکی از زندانهای استان سیستان و بلوچستان اعلام اعتصاب غذا کرد.

روز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۸, اسماعیل گرگیج, دارای ۳۲ سال سن و زندانی سیاسی بلوچ, محبوس در اندرزگاه ۸ زندان اوین که در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس ۴ سال و ۹ ماهه خود می باشد در اعتراض به عدم موافقت مسئولان برای انتقال وی به زندان محل زندگی اش در استان سیستان و بلوچستان اعلام اعتصاب غذا کرد.

با توجه به اینکه محل سکونت خانواده اسماعیل گرگیج, در استان سیستان و بلوچستان میباشد و آنها برای هر مرتبه ملاقات مسافت طولانی از سیستان و بلوچستان به تهران سفر می کنند با توجه به مشکلات پیش روی خانواده وی که از جمله می توان به فاصله طولانی و خطرات احتمالی که در حین این سفر خانواده وی را تهدید می کند و سختی های دیگر از جمله مواردی هستند که این زندانی سیاسی اصرار بر انتقالش به زندانی در استان سیستان و بلوچستان دارد.

لازم به ذکر است؛ اسماعیل گرگیج, در سال ۱۳۹۶ به دلیل فعالیت در فضای رسانه ای توسط ماموران وزارت اطلاعات در تهران بازداشت شده بود و جهت بازجوئی به سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ واقع در زندان اوین منتقل شد.

این زندانی سیاسی و فعال رسانه ای با اتمام دوران بازجوئی و تفهیم اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی”, با آغاز روند دادرسی در سال ۱۳۹۷, توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی مورد محاکمه قرار گرفت و به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

با ارجاع پرونده اسماعیل گرگیج به دادگاه تجدید نظر, حکم صادره توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران بر علیه وی از ۵ سال به ۴ سال و ۹ حبس تعزیری تقلیل پیدا کرد.

Read Previous

شکایت باشگاه‌های ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا به CAS

Read Next

کارگران پتروشیمی اعتصاب خود را ادامه می دهند

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *