دادگاه تجدید نظر: علی احمدی, شهروند بهائی به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد

روز دوشنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۸, شعبه ۲ دادگاه تجدید نظر استان مازندران, بدون تشکیل جلسه دادرسی حکم صادره بر علیه علی احمدی, شهروند بهائی ساکن شهرستان قائم شهر را عینا تائید کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۸, علی احمدی, شهروند بهائی ساکن شهرستان قائم شهر توسط شعبه ۲دادگاه تجدید نظر استان مازندران به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم بدون تشکیل جلسه دادرسی در مرحله تجدید نظر خواهی صادر شد. 

“اتهام منتسب شده به علی احمدی, شهروند بهائی “تبلیغ علیه نظام و اداره تشکیلات بهائی” می باشد که وی در مرحله بدوی نیز توسط دادگاه انقلاب شهرستان قائم به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود و پس از تنظیم لایحه دفاعیه از سوی این شهروند بهائی و ارائه به شعبه ۲ دادگاه تجدید استان مازندران, قاضی دادگاه  با استناد به ماده ۴۵۰ از قانون مجازات اسلامی که بر عدم ضرورت تشکیل جلسه دادگاه با حضور متهم یا وکیل مدافع وی تاکید دارد حکم صادره توسط دادگاه بدوی را عینا بر علیه علی احمدی تائید کرد”.

لازم به ذکر است؛ در تاریخ ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۸, “علی احمدی”, که پیش از این با اتهامات سیاسی توسط دادگاه انقلاب این شهرستان مورد محاکمه قرار گرفته بود به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. 

Read Previous

اعتراضات آبانماه؛ مریم پایاب, فعال مدنی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

Read Next

ایران در مورد مشارکت دختران در مسابقات بین المللی “تصمیم تاریخی” اتخاذ می کند

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *