صهبا فرنوش ، شهروند بهایی ، به ۱۶ سال زندان محکوم شد

 شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران, به ریاست ایمان افشار, با صدور حکمی, صهبا فرنوش, شهروند بهائی ساکن تهران را در مجموع به تحمل ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد. 

صهبا فرنوش, شهروند بهائی ساکن تهران که پیش از این از بابت اتهامات مرتبط با فعالیتهای شهروندان بهائی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشار, مورد محاکمه قرار گرفته بود طی حکمی در مجموع به تحمل ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد و حکم صادره به این شهروند بهائی ابلاغ شد.

این شهروند بهائی در آبان ماه سال ۱۳۹۴ در جریان برگزاری سالگرد بهاءالله, پیامبر آئین بهائی توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود و پس از اتمام مراحل بازجوئی چندی بعد با تودیع وثیقه آزاد شده بود. 

در تاریخ ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۴, و در جریان برگزاری مراسم دویستمن سالگرد بهاءالله پیامبر آئین بهائی, در پی یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزل شخصی وی در تهران و تفتیش منزل و ضبط لوازم شخصی از قبیل لب تاپ, دو دستگاه گوشی تلفن همراه و چند جلد کتاب مرتبط با دیانت بهائی, بازداشت

و پس از انتقال به سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ از بابت اتهامات سیاسی و امنیتی تحت بازجوئی قرار گرفته بود پس از اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه در تاریخ ۲ دی ماه ۱۳۹۴ با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از زندان اوین آزاد شد. 

لازم به ذکر است؛ در تاریخ ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۴ و همزمان با بازداشت صهبا فرنوش, که مصادف بود با روزهایی که شهروندان بهائی در شهرهای کشور مراسم تولد بهاءالله را برگزار کردند نگار باقری، یاور حقیقت، نوید اقدسی، هلیا مشتاق، کیوان و پروین نیک‌آیین، یگانه آگاهی، عرشیا روحانی، ساناز اسحاقی، نیکا پاکزادان، فرزانه دانشگری و نغمه ذبیحیان, هلیا مشتاق، یاور حقیقت مهلبانی، نوید اقدسی، نوا منجذب قمصری و نگار باقری طاری از جمله سایر شهروندان بهائی بودند که در شهرهای اصفهان, تهران و مشهد توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده بودند. 

در تاریخ ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۶, با انتشار گزارشی برگزاری جلسه دادرسی و محکومیت هلیا مشتاق، یاور حقیقت مهلبانی، نوید اقدسی، نوا منجذب قمصری و نگار باقری طاری, پنج تن از این شهروندان بهائی ساکن تهران توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” را اطلاع رسانی کرده بود. 

Read Previous

بازداشت حجت امامی, معلم ساکن شاهین دژ توسط ماموران اداره اطلاعات

Read Next

ایران اعتراف کرد که هواپیمای اوکراینی را هدف قرار داد.

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *