بازداشت حجت امامی, معلم ساکن شاهین دژ توسط ماموران اداره اطلاعات

در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی حجت امامی, معلم و شهروند ساکن شاهین دژ, پس از تفتیش منزل و ضبط برخی اقلامی شخصی وی را به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان ارومیه منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۱۷ دی ماه ۱۳۹۸, حجت امامی, شهروند ساکن شهرستان شاهین دژ, از توابع استان آذربایجان غربی, در پی یورش ماموران اداره اطلاعات این شهرستان به محل سکونت وی پس از تفتیش منزل و ضبط لوازم شخصی از قبیل لپ تاپ, گوشی تلفن همراه و چند جلد کتاب, بدون تفهیم اتهام, بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات در این شهرستان یک روز بعد به بازداشتگاه اداره اطلاعات در شهرستان ارومیه جهت بازجوئی و تفهیم اتهام منتقل شد. 

بنقل از یک منبع نزدیک به حجت امامی, در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: روز سه شنبه هفته جاری ماموران اداره اطلاعات شهرستان شاهین دژ با یورش به منزل شخصی حجت امامی, معلم ادبیات و کارشناس ارشد تربیت معلم در این شهرستان اقدام به تفتیش خانه وی کرده و پس از ضبط لپ تاپ, چند جلد کتاب و گوشی تلفن همراه, وی را پس از بازداشت به همراه خود بردند و حجت امامی روز چهارشنبه پیش از ظهر در تماسی کوتاه با خانواده اش از انتقال وی به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه پس از صدور قرار بازداشت خبر داد.

این منبع مطلع همچنین گفت؛ علیرغم اینکه حجت امامی در بازداشت ماموران اداره اطلاعات شهرستان شاهین دژ بود اما به وی از دلایل بازداشت و اتهامات وی اطلاعی داده نشده است. 

بین ۱۶ تا ۲۵ درصد جمعیت ایران ترک‌زبان هستند که اغلب آنان در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و زنجان سکونت دارند. برخی از این شهروندان برخورد حاکمیت با شهروندان ترک‌زبان را توام با تبعیض می‌دانند و منع تدریس زبان‌های غیر فارسی در مدارس را یکی از برجسته‌ترین موارد تبعیض می دانند که همواره با اعتراض بخشی از فعالان مدنی این مناطق روبرو بوده است.

Read Previous

قطر تلاش های خود را برای منافع شخصی ادامه می دهد

Read Next

صهبا فرنوش ، شهروند بهایی ، به ۱۶ سال زندان محکوم شد

One Comment

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *