ترامپ درباره حمله به ایران هشدار می دهد

 ترامپ: اگر ایران به آمریکایی‌ها حمله کند ۵۲ نقطه ایران را می‌زنیم

دونالد ترامپ گفته در صورت حمله به آمریکایی‌ها «ما ۵۲ سایت ایران را هدف قرار می‌دهیم، برخی از آن‌هادر سطح بسیار بالا، و مهم برای ایران، و فرهنگ ایران».


رئیس‌جمهوری ایالات متحده با اشاره به تهدیدها و هشدارهای مقام‌های ایران به انتقام‌گیری به‌خاطر کشته‌شدن قاسم سلیمانی، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته در صورت تهدید شهروندان یا منافع کشورش ۵۲ نقطه ایران، از جمله نقاط مهم از نظر فرهنگی، هدف قرار خواهد گرفت.

دونالد ترامپ نوشته تهدیدهای مقام‌های ایرانی در قبال کشته‌شدن کسی‌ست که به‌تازگی یک آمریکایی را کشته و شماری دیگر را زخمی کرده‌بود؛ «اگر نخواهیم به تمام آدم‌هایی که در طول زندگی‌اش کشته بود اشاره کنیم، از جمله به تازگی صدها تظاهرکننده ایرانی».

به نظر می‌رسد اشاره رئیس‌جمهوری ایالات متحده به اعتراضات آبان ماه است که بنا بر گزارش‌های مختلف در آن صدها تن و یا حتی ۱۵۰۰ نفر کشته شده‌اند. مقام‌های جمهوری اسلامی ضمن رد گزارش‌های خارجی، خود از ارائه آمار جان‌باختگان سرباز زده‌اند.

ترامپ افزوده قاسم سلیمانی «در حال حمله به سفارت ما بود و در حال آماده‌کردن مقدمات برای ضربه زدن در نقاط دیگر. برای سال‌ها ایران چیزی جز مشکل نبوده است.»

رئیس‌جمهوری آمریکا ادامه داده «بگذارید این به‌عنوان یک هشدار عمل کند، اگر ایران به آمریکایی‌ها یا منافع آمریکا حمله‌ای بکند، ما ۵۲ سایت ایران را (نمادی از ۵۲ آمریکایی که ایران سال‌ها پیش گروگان گرفته بود)، هدف قرار می‌دهیم، برخی از آن‌ها در سطح بسیار بالا، و مهم برای ایران، و فرهنگ ایران، و به آن اهداف، و خود ایران، ضربه‌ای خیلی سریع و خیلی سخت خواهد خورد. ایالات متحده، خواهان تهدید بیشتری نیست!».Read Previous

پیامی از زندانیان سیاسی در زندان رجایی ، در حمایت از نرگس محمدی و آتنا دیمی

Read Next

از قطر پیاده شد … جای تعجب در مورد هواپیمای آمریکایی که قاسم سلیمانی را کشته است

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *