بازداشت توام با ضرب و شتم ۱ شهروند اهل سنت در شهرستان راسک

 در پی یورش ماموران اداره اطلاعات شهرستان راسک از توابع استان سیستان و بلوچستان با یورش به منزل شخصی ادهم لله زهی, وی را با ضرب و شتم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

روز جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸, ادهم الله زهی, شهروند ساکن شهرستان راسک از توابع استان سیستان و بلوچستان در پی یورش ماموران اداره اطلاعات این شهرستان به محل سکونت وی بدون ارائه دلیل و یا حکم قضائی توام با ضرب و شتم بازداشت و از وضعیت وی اطلاعی در دست نیست. 

بنقل از یک منبع مطلع ضمن اعلام این خبر گفت؛ ادهم الله زهی, پیش از این نیز توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود و پس از آزادی هم فعالیتهایی از قبیل برگزاری تجمعات اعتراضی در حمایت از مولوی کوهی برگزار کرده بود که همین مساله باعث یورش ماموران اداره اطلاعات شهرستان راسک و بازداشت توام با زور و ضرب و شتم وی شد. 

ادهم لله زهی پیش از این و در تاریخ ۹ آذر ماه ۱۳۹۸, به اتهام سازماندهی اعتراضات مسالمت آمیز بازداشت شده بود، و تا این لحظه از علت بازداشت مجدد و مکان نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است؛ “مولوی فضل الرحمن کوهی”, فعال مذهبی و روحانی اهل سنت و امام جماعت پیشامگ شهرستان سرباز از توابع استان سیستان و بلوچستان در پی اعتراض به گرانی بنزین و سرکوب معترضان در تجمعات اعتراضی آبان ماه ۱۳۹۸ پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت مشهد جهت بازجوئی و تحقیقات بازداشت شد. 

Read Previous

از قطر پیاده شد … جای تعجب در مورد هواپیمای آمریکایی که قاسم سلیمانی را کشته است

Read Next

قطر مرده را می کشد و به مراسم خاکسپاری او می رود

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *