آتنا دائمی، زندانی سیاسی ، به سلول انفرادی منتقل می شود

“آتنا دائمی”, زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین که به همراه ۷ تن دیگر از زندانیان سیاسی محبوس در این بند دست به تحصن اعتراضی در مقابل دفتر رئیس اندرزگاه زنان زندان اوین زده بودند پس از خروج از بند زنان به مکان نامعلومی منتقل شد. خانواده این زندانی سیاسی اعلام کردند که آتنا “دائمی به سلول انفرادی منتقل شده است. 

“آتنا دائمی”, فعال مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین که به همراه “نرگس محمدی”, “یاسمن آریانی”, “صبا کردافشاری” و “منیره عربشاهی”, “مژگان کشاورز”, “سهیلا حجاب”, “سمانه نوروزمرادی”, هفت تن از زندانیان بند زنان زندان اوین در اعتراض به گسترش مشکلات اقتصادی, بی توجهی به رفع مشکلات شهروندان آسیب دیده در اثر بلایای طبیعی, سرکوب گسترده شهروندان در تجمعات اعتراضی اواخر آبان ماه سالجاری در تحصن اعتراضی در مقابل دفتر رئیس بند زنان زندان اوین تحصن کرده بودند پس از خروج از بند زنان زندان اوین با توجه به اعلام خانواده این زندانی سیاسی وی به سلول انفرادی منتقل شده است. 

براساس این گزارش؛”حسین دائمی”, پدر “آتنا دائمی”, با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشت؛ “خبرهایی رسیده که دخترم رو به انفرادی منتقل کردن، شرایط آتنا خطرناکه و پزشک آتنا درخواست بستری فوری اورژانسی داده، دخترم رو به جای بیمارستان به انفرادی بردند. مسئولیت جان آتنای من با رئیس زندان است یعنی کسانیکه دستور انتقال به انفرادی برای دخترم را صادر کرده. 

لازم به ذکر است؛ در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۸, آتنا دائمی, فعال حقوق کودک و زندانی سیاسی از بابت اتهام”توهین به رهبری” به تحمل ۲ سال و ۱ ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” هم به تحمل ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری توسط دادگاه بدوی محکوم شده بود که حکم صادره توسط دادگاه بدوی عینا به تائید شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران رسید و این فعال حقوق کودک و زندانی سیاسی به تحمل ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروهها محکوم شد. در صورت اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی این مدت به برای هر یک از متهمان به ۲ سال و ۱ ماه حبس کاهش پیدا خواهد کرد.

Read Previous

ده ها تن از شهروندان در شهرهای مختلف دستگیر شدند

Read Next

در جریان اعتراضات اخیر دراستان گیلان دست کم 7 نفر دستگیر شدند

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *