ده ها تن از شهروندان در شهرهای مختلف دستگیر شدند

بازداشت ده‌ها تن از هموطنان در شهرهای مختلف در روز ۵ دی….

روز پنج‌شنبه پنجم دی‌ماه ۹۵ همزمان با چهلم شهدای اعتراضات سراسری در ایران نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت شماری از هموطنان در شهرهای مختلف کشور کردند. به گزارش دریافتی، در جریان برگزاری مراسم چهلم شهدای قیام سراسری ایران ده‌ها نفر از همطوطنان در شهرهای مختلف از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

سازمان اطلاعات سپاه نیز از بازداشت ۲ شهروند در قزوین به اتهام «سازماندهی آشوب و ناامنی” خبر داده است. چهار شهروند از جمله یک زن در رشت نیز تحت عنوان “عاملان تحریک مردم در شبکه‌های اجتماعی به تجمع” توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

در صومعه سرا در استان گیلان در جریان برگزاری مراسم چهلم نوید بهبودی یکی از شهدای اعتراضات سراسری دست کم ۱۲ نفر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند. همچنین پدر نوید بهبودی نیز به مراجع امنیتی احضار شده است.

هویت ۱۱ تن بازداشت شدگان به شرح زیر می‌باشد:


ماهرخ روستا، فراز روشن، کاوه مظفری، جلوه جواهری، فروغ سمیع نیا، امیر اسلامی، سارا ظاهر کردار، فهیمه کاملی، آذر جعفری، احمد زاهدی و تومان تحریری

در بی بی سکینه ماموران ضدشورش به مردم حمله کرده و شماری از آنان از جمله زنان و سالخوردگان را بازداشت کردند. نیروهای امنیتی برای متفرق کردن جمعیت اقدام به شلیک تیرهوایی کردند اما مردم همچنان مقاومت کرده و شعار می‌دادند:
کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قابل را ستایش کنیم
مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای
درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید

بنا به گزارش‌های منتشر شده دست‌کم ۳۰ نفر در آرامستان بهشت سکینه کرج بازداشت شدند.
به گزارش انصاف نیوز در آرامستان بهشت سکینه «یک مامور، دختری را گرفت و کشید؛ چند نیروی دیگر هم در دستگیری دختر به مامور کمک کردند. در انتهای قطعه‌ی ۳۰ پلیس دیگری پسر جوانی را گرفت و با همان حالتی که دختر را برده ‌بودند او را هم برد».
حوریه فرج‌زاده طارانی، خواهر شهرام فرج‌زاده از جانباختگان عاشورای ۸۸ که برای برگزاری دهمین سالگرد برادرش به بهشت سکینه‌ کرج رفته بود نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

شماری از شهروندان نیز در خلال برگزاری این مراسم توسط ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.


Read Previous

اعتصاب غذای سوگ مرتادا ، فعال دانشجویی که در زندان اوین زندانی است

Read Next

آتنا دائمی، زندانی سیاسی ، به سلول انفرادی منتقل می شود

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *