اعتصاب غذای سوگ مرتادا ، فعال دانشجویی که در زندان اوین زندانی است

“سها مرتضائی”, فعال صنفی دانشجویان دانشگاه تهران و دانشجوی ستاره دار محروم از تحصیل و محبوس در زندان اوین در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی وی در این زندان دست به اعتصاب غذا زده است . 

“سها مرتضائی”, فعال صنفی دانشجوئی و دبیر پیشین شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران و دانشجوی محروم از تحصیل که در بند زنان زندان اوین و در بازداشت نیروهای امنیتی بسر می برد در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی در این زندان اعلام اعتصاب غذا کرده است. سها مرتضائی از تاریخ ۲۶ آبان ماه سالجاری پس از بازداشت در خوابگاه دانشجویان دانشگاه تهران به زندان اوین منتقل شد. 

“سها مرتضائی”, در آخرین تماس تلفنی خود اعلام کرد که طی نامه ای به بازپرس دادسرای اوین به نا عدالتی موجود در پرونده خود اعتراض کرده و گفته بود؛ “وقتی منِ زندانی توان تامین وثیقه ندارم موظفید مرا به قید تعهد آزاد کنید. آنچه من اکنون شاهدش هستم همان بی عدالتی و تبعیضی است که برای آن زندانی شده ام. چون توان مالی تامین وثیقه را ندارم باید در زندان بمانم. در اعتراض به این روند ناعادلانه تا زمان تعیین تکلیف دست به اعتصاب غذا می زنم.”

همچنین با توجه به قطع تلفن بند زنان زندان اوین، روز شروع اعتصاب غذای “سها مرتضائی” مشخص نیست و از سوی دیگر نگرانی خانواده وی در بی اطلاعی از وضعیت جسمانی فرزندشان در اعتصاب غذا افزایش پیدا کرده. 

لازم به ذکر است؛ در تاریخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۸, حقوق بشر در ایران, با انتشار گزارشی از احضار خانواده “سها مرتضائی” به اداره پیگری وزارت اطلاعات و بازجوئی توام با تهدید آنها خبر داده بود. همچنین در زمانی که سها مرتضائی در تحصن اعتراضی خود بسر می برد مادرش پس از احضار به دفتر حراست و کمیته انضباطی دانشگاه تهران از وی خواسته شده بود که برگه ای که در آن بر مبتلا بودن “سها مرتضائی”, دانشجوی رتبه ۱۰ کنکور دکترای علوم سیاسی به بیماری روانی را تائید می کند امضا کند که مادر این فعال صنفی دانشجویان ضمن سر باز زدن از امضا آن برگه بشدت با این کار مخالفت کردند.

Read Previous

نرگس محمدی ، زندانی سیاسی ، به زندان زنجان منتقل شد

Read Next

ده ها تن از شهروندان در شهرهای مختلف دستگیر شدند

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *