وضعيت زندان و زندانيان

دستکم ۹ شهروند بهایی ساکن بهارستان اصفهان ازجمله شهاب فردوسیان، نسیم جابری، مهران الله دادی، شهباز باشی، وحیده نیازمند، ناصر لطفی، قدوس لطفی، ساغر منوچهرزاده و هما منوچهرزاده توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

ماموران در هنگام بازداشت اقدام به تفتیش منزل این شهروندان کرده و برخی از وسایل شخصی آنها را نیز ضبط کرده و با خود بردند.

رئیس شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان عنبرآباد در استان کرمان از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در این شهرستان كه به تبلیغ حمایت از کالای ایرانی زیر نظر اتاق اصناف و فعالیت در پیام رسان داخلی سروش و ایتا محکوم شده بود، خبر داد.

مصطفی سبزی، زندانی سیاسی كه پیشتر در اعتراض به عدم موافقت مسئولان با انتقال وی به زندان محل سکونت خود دست به اعتصاب غذا زده و پس از مدتی با وعده مساعد مسئولین به اعتصاب غذای خود پایان داده بود، از زندان ارومیه به زندان ماکو منتقل شد.

واحد خلوصی، فرهاد فهندژ و فرهاد میثمی، سه زندانی عقیدتی، بصورت ایزوله در اتاقی در یکی از فرعی های زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شوند.

جداسازی این افراد از سایر زندانیان در محلی فاقد امکانات به دشواری های تحمل حبس آنان افزوده است. با اين حال، اعتراضات سه زندانی مورد اشاره تاکنون از سوی مسئولان زندان نادیده گرفته شده است.

حکم اعدام یک محیط بان که پیشتر به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، به اجرا درآمد.

بختیار رحیمی، شهروند ساکن مریوان، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

این شهروند دچار مشکلات قلبی و کلیوی است و در این مدت تحت نظر پزشک در حال مصرف دارو بوده است.

خالد حسینی، فعال کارگری اهل سنندج، به دلایل نامعلومی توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه پلیس امنیت سنندج منتقل شد.

فرشته چراغی، ‎روزنامه‌نگار و فعال ‎محیط زیست اهل سرپل‌ذهاب، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ‎کرمانشاه منتقل شده است.

علیرغم صدور قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای ژیلا کرم زاده مکوندی و راحله راحمی پور، از بازداشت‌شدگان میتینگ پارک لاله، گفته می‌شود این افراد همچنان در بند دو ـ الف اطلاعات سپاه پاسداران مستقر در زندان اوین نگهدارى مى شوند.

Read Previous

گزارشى از دانشجويان بازداشت شده در جريان اعتراضات اخير

Read Next

ادامه بازداشت شهروندان به دليل شركت در اعتراضات اخير

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *