وضعيت زندان و زندانيان

آزاد محمدیانی، دکترای علوم سیاسی، فعال سیاسی و سخنگوی جبهه متحد کُرد ساکن شهر بوکان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ماموران پس از بازداشت، ضمن تفتیش منزل این شهروند برخی از وسایل شخصی وی را نیز ضبط کرده و با خود بردند.

کاظم شریفی، شهروند ساکن شهرستان دماوند، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی از بخشش ۲۲ زندانی در این استان که پیشتر به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، خبر داد.

حسن عباسی، عضو انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران، در هرمزگان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

حکم اعدام یک زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان بیرجند اجرا شد.

نوید زنگنه، عضو تیم ملی امید کشتی آزاد ایران و دارنده مدال برنز مسابقات جهانی امید‌های مغولستان ۲۰۱۹، که در تاریخ ۲۵ آبان، پس از مجروح شدن با تفنگ ساچمه‌‌زنی ماموران امنیتی در محله خلیج فارس، منطقه ۱۸ تهران و مراجعه به بیمارستان، بازداشت شده بود، آزاد شد.

رضوانه احمدخانبیگی توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شده است.

گفته می‌شود ماموران در زمان بازداشت منزل ایشان مورد بازرسی قرار داده و برخی وسایل شخصی او و همسرش را ضبط کرده و با خود بردند.

مصطفی نیلی، وکیل مدافع سها مرتضایی، دبیر شورای صنفی دانشکده حقوق و علوم سیاسی و دبیری شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران، از صدور قرار بازداشت موقت برای این دانشجو خبر داده است.

پرونده این دانشجو در شعبه سوم بازپرسی دادسرای امنیت اوین در حال رسیدگی است

ساعد بنفشی، شهروند ساکن سنندج، پس از حضور در ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج، توسط ماموران این نهاد امنیتی بازداشت شد.

پس از گذشته بیش از یک هفته، علیرغم پیگیری‌های انجام‌شده توسط خانواده این شهروند کُرد از محل نگهداری وی اطلاعاتی در دست نیست.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد گونیلی، فعال ترک (آذربایجانی) كه صبح روز چهارم بهمن ماه سال گذشته، توسط ماموران اطلاعات سپاه در ملکان بازداشت‌شده بود، و پس از جلسه دادگاه با تأمین وثیقه ۸۵۰ میلیون تومانی به‌صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد، به دلیل پیگیری پرونده قتل زهرا نوید پور، هفته گذشته برگزار شد.

Read Previous

همزمان با روز بین‌المللی مبارزه با خشونت علیه زنان؛ خشونت عليه زنان در ايران افزايش يافت

Read Next

سازمان ديدبان حقوق بشر از ايران خواست تا آمار قربانی‌ها اعتراضات اخیر منتشر كند

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *