گزارشى از بازداشت شدگان اعتراضات اخير

جانشین فرماندگان انتظامی استانهای گلستان، ایلام، آذربایجان شرقی و کرمانشاه از شناسایی و بازداشت ۲۱ شهروند معترض در شهرهای تبریز، کرمانشاه، جوانرود، چرداول و کردکوی تحت عنوان لیدر و عامل اغتشاشات خبر دادند.

همچنين برخی مسئولین انتظامی و قضایی در استان های مازندران، لرستان، ایلام، یزد و شهر شیراز از بازداشت ۴۵ شهروند معترض تحت همين عنوان خبر دادند.

رئیس شورای شهرستان ری، نيز تصريح کرد که به دنبال اعتراض‌های هفته گذشته تعداد بازداشت شدگان زندان فشافویه افزایش يافته و این زندان جوابگوی این حجم از افراد بازداشت‌شده نیست.

ده ها تن از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه علوم بهزیستی و دانشگاه تهران در جریان اعتراضات مردمی هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. با اين حال، شورای صنفی دانشجویان کشور اعلام كرده است که تعداد بازداشت شدگان دستکم ۴۸ تن بوده که ۱۶ تن از آنان تاکنون آزاد شده اند.

نوید زنگنه، عضو تیم ملی امید کشتی آزاد ایران و دارنده مدال برنز مسابقات جهانی امید‌های مغولستان ۲۰۱۹، در جریان اعتراضات مردمی بعد از مجروح شدن با تفنگ ساچمه‌ای ماموران امنیتی در محله خلیج فارس، منطقه ۱۸ تهران و مراجعه به بیمارستان، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

امیر فرصتی و نرگس باقری از دانشجویان دانشگاه تهران که پیشتر در جریان اعتراضات مردمی اخیر بازداشت شده بودند، آزاد شدند.

Read Previous

وضعيت زندان و زندانيان

Read Next

همزمان با روز بین‌المللی مبارزه با خشونت علیه زنان؛ خشونت عليه زنان در ايران افزايش يافت

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *