گزارشى از اعتراضات ايران

تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف کشور در واکنش به افزایش قیمت بنزین همچنان در برخی مناطق ادامه دارد.

این تجمعات در برخی شهرها به خشونت کشیده شده است و نشانه هاى روشنی از استفاده نیروهای امنیتی از گلوله و تیراندازی به معترضان پيدا می شود بطوريكه این خشونت ها تاکنون دهها کشته و زخمی بدنبال داشته است و بیش از هزار نفر نیز در سراسر کشور بازداشت شده‌اند.

به علاوه بر قطع اينترنت بر اساس تصمیم شورای امنیت ملی خطوط تلفن ثابت و همراه در سراسر کشور مختل شده و زمان برقراری ارتباطات نامعلوم اعلام شده است.

معترضان در تهران از ساعت ۷ صبح در خیابان صادقیه و ستارخان به افرادی پیوسته اند که از شب گذشته در این محل باقی مانده بودند.

همچنين معترضان در شهرک اندیشه اقدام به تجمع کرده و شعار «رفراندوم، رفراندوم» سرداده‌اند.

گزارش‌هایی از ماهشهر از درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و معترضان حکایت می‌کند. به علاوه بر آن، گزارش‌هایی از ملارد حاکی از تیراندازی به معترضین و پرواز هلیکوپترها رسیده است.

شاهدان عینی در تهران، کرج، اصفهان و بوشهر از حضور پررنگ نیروهای انتظامی و امنیتی در نقاط مختلف شهر خبر می‌دهند.

اعتراضات در کرمان ادامه دارد و معترضان مقابل استانداری مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

همچنین گزارش‌هایی حاكى از تعطیلی بازار اصفهان و اعتصاب سراسری در نجف آباد است، بنا بر این گزارش‌ها فضای شهر اصفهان به شدت امنیتی است.

گزارش‌ها نيز از شیراز از ادامه تجمعات اعتراضی حکایت مى كند، تلفن و اینترنت قطع شده است و نیروهای امنیتی به سوی مردم  تیراندازی مستقیم کرده و گاز اشک‌آور پرتاب می‌کنند.

لازم به ذكر است كهاعتراضات مردمی در بسیاری از شهرهای کشور از روز جمعه و پس از اینکه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بدون اعلام قبلی از افزایش ۳ برابری قیمت بنزین در کشور خبر داد آغاز شده است.

Read Previous

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران قطع اينترنت در ايران را محكوم كرد

Read Next

واكنش هاى خارجى به اعتراضات ايران

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *