واكنش هاى خارجى به اعتراضات ايران

روز دوشنبه 27 آبان ماه 98، استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، تصريح كرد که او با نگرانی گزارش‌ها درباره اعتراضات در ایران را دنبال می‌کند.

استفان دوجاریک اعلام كرد كه در خصوص ایران، دبیرکل سازمان ملل متحد با نگرانی تحولات جاری در ایران را به ویژه درگیری‌ها بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در آخر هفته را دنبال می‌کند.

او افزود كه دبیرکل سازمان ملل همچنین از جان باختن افراد در جریان این اعتراضات بسیار غمگین و ناراحت شد.

همچنين مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، اظهار داشت كه كشورش اعتراض‌ها در ایران را پيگيرى می‌کند و عمیقا نگران گزارش‌های منتشر شده درباره تعداد تلفات این اعتراض‌هاست.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد كه جمهوری اسلامی باید به خشونت علیه مردم خود پایان دهد و فورا امکان دسترسی همه ایرانی‌ها به اینترنت باز و آزاد را فراهم کند.

اولریکه دمر، سخنگوی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، نيز از دولت جمهوری اسلامی خواسته به حق مشروع اعتراضات مردم احترام بگذارد و تمایل خود را به تعامل با معترضان و شنیدن صدای آن‌ها نشان دهد.

همچنین سخنگوی وزارت خارجه فرانسه، درباره تحولات ایران گفت كه فرانسه با دقت تظاهراتی که اکنون در چند شهر ایران در حال جریان است، دنبال می‌کند.

او با ابراز تاسف از کشته شدن چندین تظاهرات‌کننده طی روزهای اخیر گفت که فرانسه احترام به آزادی بیان و حق تظاهرات مسالمت‌آمیز را یادآور می‌شود.

Read Previous

گزارشى از اعتراضات ايران

Read Next

بازداشت شدگان اعتراضات سراسرى ايران

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *