فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران قطع اينترنت در ايران را محكوم كرد

روز دوشنبه ۲۷ آبان ماه 98، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران (IFJ) با انتشار بيانيه اى قطع اینترنت شهروندان را، به عنوان تلاشی برای از بین بردن خطوط ارتباطی و ساکت کردن گزارش رسانه‌ها از وضعیت جاری ایران، محکوم کرد.

در بیانیه فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران آمده است كه با تشدید سرکوب معترضان به افزایش قیمت بنزین در شهرهای ایران، حکومت این کشور دسترسی عمومی به اینترنت را مسدود کرده است.

آنتونی بلانگر،‌ دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، با بيان اينكه قطع اینترنت به طور فزاینده در حال تبدیل به ابزاری برای دولت‌ها در سراسر جهان است تا گزارش رسانه‌ها را ساکت کرده، گفت كه حكومت ايران حق اساسی شهروندان برای دسترسی آزاد به اطلاعات را محدود مى کند.

آقاى بلانگر افزود كه ما از مقامات ایرانی می‌خواهیم که محاصره را برداشته و سرکوب علیه معترضان را متوقف کنند.

گفتنى است كه شبكه اینترنت و ارتباط با شبکه جهانی در ایران از روز شنبه ۲۵ آبان، تاکنون به دلیل شدت گرفتن اعتراضات به افزایش قیمت بنزین قطع شده است. ایرانیان خارج از کشور در توییتر اعلام می کنند که امکان تماس با خانواده هایشان از طریق اپلیکیشن های ارتباطی همچون واتس آپ و تلگرام وجود ندارد و تماس تلفنی با ایران بسیار سخت و محدود است.

لازم به ذكر است كه کاربران فارسی زبان از هر نقطه جهان تلاش کردند با ایجاد هشتگ Internet4iran توجه جامعه جهانی را به قطعی سراسری اینترنت در ایران جلب کنند.

Read Previous

كارگران هفت تپه مجددا تجمع كردند

Read Next

گزارشى از اعتراضات ايران

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *