وضعيت زندان و زندانيان امروز

روز گذشته حکم صادره علیه پریسا رفیعی، فعال صنفی دانشگاه تهران، که توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود، در دیوان عالی کشور تایید شد.

خانم رفیعی توسط دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم شده بود.

غفار رضاییان، شهروند اهل زنجان، كه پیشتر به دلیل شرکت در اعتراضات دیماه ۹۶ بازداشت و به ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود، امروز به ظن شرکت در اعتراضات خیابانی نسبت به افزایش قیمت بنزین توسط نیروهای اداره اطلاعات زنجان در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

خلیل کریمی، فعال کارگری و از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران، كه روز دوشنبه اول مهرماه ۱۳۹۸، جهت تحمل دو ماه حبس تعزیری به زندان منتقل شده‌بود، در با پایان دوران محکومیت از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

وضعیت جسمانی حمید رحمتی، عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان شهرضا، که از بدو ورود به زندان دست به اعتصاب غذای خشک زده‌، نامناسب است.

این فعال صنفی فرهنگیان روز یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، پس از بازداشت ابتدا به دایره اجرای احکام و سپس به زندان شهرضا منتقل شد و اعتصاب غذای خود را از همان لحظه آغاز کرد.

دادستان شهر ایران یزد اعلام کرد: پلیس 40 نفر از معترضین به افزایش قیمت بنزین را بازداشت كرد. از سوى ديگر، تاکنون دستگیری بیش از ۵۰ معترض در شهریار گزارش شده است.

Read Previous

سازمان ملل قطعنامه‌ای گسترش اعدام و شکنجه در ایران صادر كرد

Read Next

ادامه اعتراضات سراسرى به افزايش قيمت بنزين در ايران

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *