وضعيت زندان و زندانيان امروز

روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه 98، یک زندانی که پیشتر به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان بندرعباس اعدام شد.

امیرحسین یوسفی، شهروند اهل ایلام، كه در مردادماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۶مهرماه با تودیع قرار وثیقه‌ ۱۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود، توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

ماشاالله پسرکهن، شهروند یهودی که در حال سپری کردن دوران محکومیت ۳ ساله خود در زندان اوین است، طی نامه ای ضمن انتقاد از محکومیت خود به تشریح شرایط کنونی‌اش در زندان پرداخته است.

وی می‌گوید: «تنها گناه من دیدار از پدر ۹۰ ساله ام بود که به علت های مختلف به کشور اسرائیل بازگشته بود. مریض بود و به دیدارش رفتم تا از او عیادت کنم».

وی در تشریح وضعیت کنونی خود، بخش ابتدایی نامه را با این نوشتار آغاز کرده است: «فردی یهودی، تنها و غمگین در بند هستم. همه موها و ریش هایم سفید شده است و از بیماری های گوارشی رنج می برم. دندانهایم خراب شده و غذای اینجا را نمی توانم بخورم. مرا در حالی که در حمام بودم بدون آنکه به من اخطاری دهند دستگیر کردند و با دست و چشم های بسته تحت شکنجه و بازجویی قرار دادند. بعد از دو روز مرا تحت الحفظ با دستبند و چشم بند به زندان اوین آوردند».

مهراب حسن پور، شهروند اهل ارومیه، كه حدود سه هفته پيش به اتهام عضويت در يكى از احزاب اپوزيسيون توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، روز گذشته با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی در ارومیه به زندان این شهر منتقل شده است.

۶۷ درویش زندانی در زندان تهران بزرگ و ۳ زن درویش در زندان اوین به اعتصاب غذاى خود ادامه دادند، و حال برخی از آن ها نامناسب گزارش شده است.

علی علینژاد که در شامگاه دوم مهرماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی بازداشت‌شده است، همچنان در بند دوـ الف اطلاعات سپاه پاسداران زندان اوین به سر می‌برد.

گفته می‌شود پرونده این شهروند ساکن تهران در شعبه دوم دادسرای امنیت اوین به ریاست قاضی نصیری پور در حال رسیدگی است.

Read Previous

معوقات مزدى كارگران حفارى شمال

Read Next

اعتراضات سراسرى در اعتراض به افزايش قيمت بنزين

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *