وضعيت زندان و زندانيان امروز

شماري زندانیان با انتشار نامه‎ای خواستار رسیدگی پزشکی و انتقال آرش صادقی، فعال مدنی زندانی که سال گذشته پس از عمل جراحی در ناحیه دست، بدون طی مراحل درمانی به زندان بازگردانده شده بود، چند ماه پیش به سرطان استخوان مبتلا شد، به مراکز تخصصی درمانی شدند.

سازمان عفو بین الملل با انتشار فراخوانی، خواستار اقدام فوری در خصوص آزادی بی قید و شرط یاسمن آریانی، فعال مدنی زندانی در ایران، كه در پی تلاش برای لغو حجاب اجباری به ۱۶ سال زندان محکوم شده است، شد.

سازمان عفو بین الملل در فراخوان خود اعلام کرد که مجازات اين فعال مدني را بخشی از سرکوب گسترده زنانی است که علیه قانون تبعیض‌آمیز حجاب اجباری تلاش می‌کنند، دانست.

نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی، که از روز پنجشنبه ۹ آبان در حمایت از دراویش زندانی و در اعتراض به وضعیت درمان آنها در زندان‌ها از خوردن غذا و دارو امتناع کرده بود، در پی وخامت حالش به بیمارستان مهر منتقل شد.

سیامک میرزایی روز دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹٨، پس از ۴۰ ماه از زمان دستگیری برای اولین بار به مرخصی آمد و روز چهارشنبه ۱۵ آبان‌ماه برای طی کردن ادامه محکومیت به شهر محل تبعید خود در قائن بازگشت.

ندا ناجی همچنان در زندان بلاتکلیفی نگهداري مي شود. این دانش‌آموخته دانشگاهی ،فعال مدنی و کارگری با وجود برگزاری جلسه آخرین دفاع همچنان در زندان بسر می برد.

روز سه شنبه هفته جاری، عده ای با مجوز حفر چاه جهت فراهم کردن مقدمات کندن آن به روستای کوشک بیدک در حوالی شیراز رفتند که اهالی روستا مطلع شده و با تجمع در محل مانع آن ها شدند. در پی حضور نیروی انتظامی دستکم ۱۵ تن از معترضین بازداشت شدند.

سهیلا حجاب، شهروند بازداشتی در بند زنان زندان اوین، از روز پنج شنبه ۹ آبان ماه در اعتراض به ممانعت از آزادی علیرغم تامین وثیقه دست به اعتصاب غذا زده است.

خانم حجاب پیشتر در دی ماه ۹۷ در شیراز بازداشت و به ۲ سال حبس محکوم شده بود. وی پس از ۵ ماه تحمل حبس در زندان عادل آباد شیراز با اعمال عفو از زندان آزاد و مجددا ۱۰ روز بعد بازداشت شد.

Read Previous

مديرعامل پيشين سازمان كشتيراني به اتهام ارتشا بازداشت شد

Read Next

مسيح علي نژاد جايزه رسانه هاي آمريكا در خارج از كشور را دريافت

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *