وضعيت زندان و زندانيان امروز

سه تن از کارگران کارخانه سیمان کارون كه بیش از ده بار تاکنون به دادگستری شوش احضار شده‌ اند، در پی اعتراض مدیران این کارخانه به رای دادگاه مبنی بر برائت آنها در جریان پرونده اعتصابات سال ۹۵ مجددا به شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری مسجد سلیمان احضار شدند.

حدیث صبوری كه در مردادماه سال گذشته نیز در تجمعات سراسری اعتراض به گرانی بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود، در پی حضور در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین بازداشت و به بند زنان اوین منتقل شد.

زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی محبوس در زندان اوین، در پی انتقال به بند ۴ زندان اوین و با وعده مساعد مسئولین به اعتصاب غذای خود پایان داد.

یک زندانی در تهران که پیشتر به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

زهرا محمدی، فعال مدنی ساکن سنندج و عضو هیأت مدیره انجمن فرهنگی ـ اجتماعی «نوژین»، علیرغم دو بار تأمین وثیقه پانصد و هفتصد میلیون تومانی، اما بر اساس تصمیم قاضی موسی شاه گلدی آل باقر، رییس شعبه دوم بازپرسی دادسرای انقلاب سنندج، و قاضی حسین سعیدیـ رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر، و همچنین دخالت نهادهای امنیتی در پرونده او، پس از گذشت ۱۶۴ روز بازداشت همچنان تحت شرایط بسیار دشوار، بخصوص از بابت وضعیت نامناسب جسمانی در کانون اصلاح و تربیت سنندج به سر می‌برد.

Read Previous

18 واحد صنفي در آبادان پلمپ شدند

Read Next

تجمع معلمان حق التدريس در مقابل مجلس شوراي اسلامي

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *