وضعيت زندان و زندانيان امروز

امین ماسوری، نویسنده و پژوهشگر اهل خرم‌ آباد که از ابتدای ماه جاری جهت تحمل دوران محکومیت خود در زندان به سر می برد، در تاریخ ۹ آبان ماه سال جاري از قرنطینه زندان بدون در نظر گرفتن اصل تفکیک جرائم به بند ویژه اتهامات مربوط به مواد مخدر منتقل شده است.

پيشتر آقای ماسوری توسط دادگاه انقلاب خرم آباد به اتهامات مختلف به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

محمد داوری، فعال مدنی اهل دهدشت، روز گذشته با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز به زندان یاسوج منتقل شد. وی در تاریخ ۱۰ مهرماه در راه بازگشت به منزل شخصی خود در شیراز توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در این شهر منتقل شده بود.

آقاي داوري پس از انتقال به زندان یاسوج ديدار کوتاهی با خانواده خود داشته و پس از ديدار به خانواده آقای داوری گفته شده است که وی تا اطلاع ثانوی ممنوع الملاقات و ممنوع التماس خواهد بود.

محمد مردی و فرهاد پاکروح از شهروندان ساکن تبریز که توسط نیروهای امنیتی در مقابل زندان مرکزی این شهر بازداشت‌شده بودند، با تأمین وثیقه ۵۰ میلیون تومانی که از سوی شعبه اول بازپرسی دادسرای شهید بهشتی تبریز صادره شده بود، آزاد شدند.

همچنین وحید ابهری، شهروند ساکن شهرستان اهر و از بازداشت‌شدگان مراسم سالگرد مهندس غلامرضا امانی، به شیوه اتیان سوگند از زندان تبریز آزاد شد.

اکبر لکستانی، شهروند دو تابعیتی محبوس در زندان ارومیه که از روز ۲۷ مهرماه در اعتصاب غذا بسر می‌برد، به دلیل وخامت حال جسمانی به بیمارستان امام خمینی ارومیه منتقل شده است.

رضا لکستانی، فرزند این زندانی دو تابعیتی، گفت كه پدر وی به دلیل عدم رسیدگی درمانی و همچنین عدم رسیدگی به وضعیت پرونده خود توسط مسئولان قضایی دست به اعتصاب غذا زده بود.

ژیلا بنی‌یعقوب، روزنامه‌نگار، با انتشار پيامي در صفحه توییتر خود خبر داد از اينكه زندان زنان اهواز آب آشامیدنی سالم ندارد و زندانيان مجبور به خريد آب معدني هستند.

او همچنین نوشت که آب غیرقابل شرب از سه روز پيش قطع است و زندانيان برای مصارف بهداشتي از جمله حمام آب ندارند.

Read Previous

بيانيه سينماگران ايراني در اعتراض به اختناق وسانسور

Read Next

تجمع كارگران مخابرات آذربايجان شرقي

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *