حسين فريدون به مرخصي رفت

در روزهاي اخير گزارش هاي مبني بر به مرخصي رفتن حسين فريدون، برادر رئيس جمهور، ساعاتي پس از معرفي خود به زندان، منتشر شده است.

عبدالرضا داوري، مشاور رسانه اي محمود احمدي نژاد، تصريح كرده بود كه حسين فريدون در روز چهارشنبه 24 مهر ساعاتي پس از ورود به زندان به مرخصي رفته است.

به گزارش خبرگزاري تسنيم به نقل از يك مقام مسئول در قوه قضائيه كه اسمش فاش نشده است، حسين فريدون يك مرحله از سوي زندان پذيرش شد و پيش از تعطيلي به مرخصي رفت.

روز چهارشنبه 24 مهر ماه 98، حسين سرتيپي، وكيل مدافع حسين فريدون، برادر رئيس جمهور ايران، خبر داده بود از اينكه او براي اجراي حكم پنج ساله زندان خود راهي زندان اوين شد.

حسين فريدون با انتشار بيانيه اي پس از رفتن به زندان اعلام كرد كه پرونده اش بر اساس شنود غيرقانوني از دفتر رئيس جمهور تشكيل شده است.

پيشتر در روز 9 مهر ماه 98، غلامحسين اسماعيلي، سخنگوي قوه قضائيه، در كنفرانس خبري خبر داده بود از اينكه حسين فريدون، برادر حسن روحاني، رئيس جمهور ايران، به 5 سال حبس محكوم شده است.

حسين فريدون در سال 1390 به همراه چند شريك يك شركت صرافي احداث كرده بود كه بعدها يكي از اين شركا به رياست يكي از بانك هاي ايران منصوب شده است. همچنين رابطه او با رسول دانيال زاده باعث طرح اتهاماتي عليه او شد.

گفتني است كه بر اساس اظهارات غلامحسين اسماعيلي، اتهامات حسين فريدون در اين پرونده متعلق به ارتشاء و پولشويي به چند ميليارد تومان و رد پول كثيف بود.

لازم به ذكر است كه همچنين در اين پرونده نام هاي افرادي از جمله رسول دانيال زاده و چند نفر از روساي سابق بانك ها از جمله صدقي، مديرعامل سابق بانك رفاه، وجود دارد.

Read Previous

سياوش سليماني پور بازداشت شد

Read Next

13 تن از كارگران شهرداري كوت عبدالله بازداشت شدند

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *