بيانيه كانون صنفي معلمان درباره محكوميت صدور احكام سنگين عليه فعالان صنفي و مدني

روز چهارشنبه 20 شهريور ماه 98، كانون صنفي معلمان ايران با انتشار بيانيه اي در واكنش به صدور احكام سنگين زندان براي تعدادي از زنان، كارگران، معلمان، دانشجويان و ديگر فعالان صنفي و مدني خواستار لغو اين احكام و آزادي فوري همه فعالان مدني و صنفي محبوس شد.

كانون صنفي معلمان ايران در بيانيه خود ضمن اعتراض به احكام سنگين صادره عليه فعالان مدني و صنفي، اين احكام را گسترده و سراسري توصيف كرد.

در بيانيه كانون صنفي معلمان ايران آمده است كه اين روزها شاهد صدور احكام سنگين براي كارگران و فعالان مدني در سراسر كشور هستيم.

كانون صنفي معلمان در بيانيه خود يادآوري كرد كه طي سال هاي گذشته، تشكل هاي صنفي معلمان بارها نسبت به عواقب سكوت در مقابل صدور احكام ظالمانه هشدار داده بودند. و در نتيجة، شاهد احكام سنگين عليه زنان، كارگران و دانشجويان نيز هستيم.

كانون صنفي معلمان در بيانيه خود اشاره كرد به اينكه دزدان و اختلاس گران در زندان از امكانات لاكچري برخوردار و به مرخصي ماهانه مي آيند در حاليكه فعالان صنفي و مدني دوره زندان خود را با اعمال شاقه به خاطر عدم دسترسي به درمان و مرخصي بگذرانند.

بر اساس بيانيه كانون صنفي معلمان، روند دادرسي هرگونه صداي حق طلبي را در نطفه خفه مي كند.

كانون صنفي معلمان در بيانيه خود از دادستان خواست تا شرايط يك دادگاه با حضور هيات منصفه را فراهم كند تا فعالان صنفي بتوانند با حضور وكيل از خود دفاع كنند.

Read Previous

3 شهروند استراليايي در ايران بازداشت شدند

Read Next

اعتراضات كارگران شركت كنتورسازي قزوين ادامه دارد

Leave a Reply

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *